Odpowiedź pisma z dnia 21.10

Drodzy rodzice

Wszystkie szczegóły odnośnie spraw organizacyjnych będą dokładnie omówione na najbliższym zebraniu które odbędzie się 23.11 lub 30.11, wcześniej oczywiście będzie informacja. Zebranie odbędzie się na Verze lub na Chksie w zależności czy zespół będzie jeszcze trenował na powietrzu co zależy od sztabu szkoleniowego.

1.Własne boisko

Tak jak rozmawialiśmy na ostatnim zebraniu , cały czas staramy się o możliwość dzierżawy terenu lub konkretnego boiska gdzie moglibyśmy mieć swoją bazę sportowa i to jest nasz priorytet.

Niestety nie jest to takie łatwe są to sprawy urzędów i różnych organów miasta wszystko załatwia się bardzo ciężko i długo. Wybraliśmy sobie kilka miejsc na których można było by coś zrobić, na zebraniu przekaże szczegóły miejsc ale dwa miejsca są pod władaniem Mosiru gdzie było złożone pismo lecz niestety musieliśmy czekać pół roku na to aby okazało się czy inwestycje na tych obiektach nie przejdą przez projekt budżetu obywatelskiego do jakiego zostały zgłoszone.

Nie przeszły i w tym tygodniu byliśmy na spotkaniu z Dyrektorem Mosir i Wydziału Sportu i złożyliśmy kolejne pismo.

Kolejne obiekty którymi jesteśmy zainteresowani są pod władzami Wydział Dysponowania Mieniem w którym również złożyliśmy pisma, w dniu 17.11 mamy spotkanie z Dyrektorem Wydziału. Wszystko idzie w dobrym kierunku, w urzędach widzą że nam zależy i może wreszcie uda się coś konkretnego ustalić. Wszystko opowiem na zebraniu.

Rocznik 2005 nie jest jedynym perspektywicznym zespołem mamy również kolejne roczniki gdzie chłopcy bardzo dobrze się rozwijają i zależy nam aby wszystkie zespoły miały optymalne warunki. Dlatego patrzymy w przyszłość i staramy się coś zrobić lecz nie wszystko tu jest zależne od nas.

2.Sala treningowa w okresie zimowym

W związku z okresem zimowym nie przekazujemy wcześniej dokładnych grafików ponieważ od dłuższego czasu nie zmieniamy terminów dni treningowych dla rocznika 2005 i w tym roku również będą takie same.

A w związku z tym że mamy również inne reprezentacje które długo trenują na dworze plan układamy pod koniec sezonu a w tym roku wyjątkową sytuacją było rozdzielenie rocznika 2004 i rozplanowanie wszystkiego wraz z treningami motoryki i treningami dla bramkarzy, orz również dostosowaniem planu dla grup naborowych.

Wszystkie plany wcześniej uzgadniamy z trenerami, w tym roku zajęcia w środy i piątki również będą na Verze ale z podziałem na dwie grupy treningowe na dwóch boiskach gdzie w środę zajęcia będą łączone z motoryką a w piątki z podziałem na dwie drużyny na dwóch boiskach. Jeśli chodzi o warunki zimowe Vera jest dobrym obiektem ale oczywiście hala musi być dostosowana pod liczbę osób.

3.Obozy letnie i zimowe

Jeśli chodzi o miejsca na obóz zimowy po sprawdzeniu różnych ofert były tylko dwa rozsądne cenowo i organizacyjnie miejsca gdzie zespoły mogły by jechać, dlatego po rozmowie z trenerami wybraliśmy wspólnie ofertę jednego obozu bez przedstawienia rodzicom.

Na zebraniu wcześniejszym w wakacje była informacja że obóz będzie organizowany w 1 tygodniu ferii zimowych.

Oczywiście przez wakacjami gdzie na zebraniu ustalimy w jakim terminie będziemy szukać obozu przygotujemy kilka ofert miejsc gdzie możemy jechać i wspólnie z trenerami Państwo ustalą.

4.Lokalny Koordynator

Odnośnie koordynatora czy pomocy biurowo-organizacyjnej jeśli chodzi o Łódź jest to w najbliższych planach chcielibyśmy mieć dodatkową pomoc od stycznia 2017 i będziemy czynić w tym temacie starania. Póki co w związku z nowym naborem musieliśmy zatrudnić dodatkowych trenerów i to było priorytetem zależy nam również na grupach naborowych gdzie kolejni zawodnicy w przyszłości dołączają do kadr roczników i chcemy aby szkolenie i praca z dziećmi była na wysokim poziomie.

5.Psycholog dietetyk

Oczywiście pomysł jest dobry, jest to możliwe tylko w związku z tym że mamy również inne reprezentacje chcielibyśmy zrobić jeśli się uda się kilka spotkań dla wszystkich grup , w grudniu mamy spotkanie trenerów a w listopadach zebrania z rodzicami więc ta sprawę będziemy poruszać.

1. Treningi motoryczne na pewno chcemy je cały czas kontynuować bo jest to obecnie bardzo ważna rzecz w szkoleniu zawodników w tym wieku.

Dodam również że oprócz treningów motorycznych dołożyliśmy starań aby zespół trenował w dobrych warunkach jak na tą grupę wiekową, treningi na boisku sztucznym AZS oraz na pełnowymiarowym CHKS ( dzięki pomocy jednego z rodziców )plus trening motoryczny z piłkarskim łączony na Orliku, niestety zajęcia w związku z brakiem bazy są w kilku miejscach ale treningi pod względem sportowym są w dobrych warunkach.

Całej drużynie zostały wymienione piłki na nowe oraz został zakupiony zestaw dwóch koszulek treningowych adidasa za które większą cześć pokryła Akademia.

Oczywiście cały czas będziemy dokładać starań aby organizacja i współpraca była jak najlepsza, dlatego ważna jest opinia i rozmowy z rodzicami.